Akú tenisovú raketu vybrať pre začiatočníka?

Páči sa vám tenis? Radi sa na neho pozeráte v televízii? Rozmýšľate, že by ste s ním začali? Dokonca aj v mesačnom horoskope máte napísané, že by ste mali začať s nejakou športovou aktivitou? Pohodlne sa usaďte do svojho domáceho alebo kaviarenského kresla a prečítajte si nasledujúci článok nech ste kdekoľvek. Doma, v práci alebo v penzióne Poprad. Nasledujúci článok je venovaný každému, kto si nevie dať rady s tým, aká tenisová raketa je pre neho na začiatok tá najlepšia.

Na začiatok vám poradím, kúpte si ľahkú tenisovú raketu. Prečo? Pretože,…

  • ľahká raketa vám dovolí pracovať v plnom rozsahu pohybu. Ste začiatočník a všetko sa ešte len učíte. Musíte myslieť na množstvo vecí a stále získavate nové a nové informácie, ktoré zavádzate do tenisovej praxe. S ťažkou raketou nebudete rýchly a bude vás zbytočne obmedzovať. Budete sa cítiť neprirodzene, akoby ste loptičku odbíjali z kaviarenského kresla. Je to ako s ťažkým kladivom, síce s ním klinec zatlčiete, ale nadriete sa. Ak k tomu nemáte vypracovanú techniku ​​pohybu, ktorá vám s tým pomôže. 
  • Väčšia hlava rakety vám pomôže v tom, že zo začiatku nebudete loptičku triafať ideálne na stred, skôr to bude vyzerať takto: 3x rámom, 2x blízko pri ráme, 1x blízko stredu. Väčšia hlava má navyše tzv. Sweetspot. To je oblasť v ploche výpletu, ktorou máte loptičku trafiť s čo najväčšou silou a presnosťou.

Vyváženie ľahkých rakiet býva od hlavy tenisovej rakety tak, aby fungovala trochu ako kladivo a pomohla dodať silu úderu. Na začiatku budete bojovať s technikou na malom kurte, potom od základnej čiary. Skúste si to na kurtoch pri penzióne Poprad.

Ako začiatočník budete rásť, zlepšovať sa, budete mať techniku, ktorá vám dovolí túto raketu vymeniť za trochu ťažšiu s o niečo menšou hlavou. Na začiatku to ale hlavne neprežeňte s výberom svojej tenisovej rakety nech už vám mesačný horoskop píše čokoľvek.