Jana a Igor sa o dieťatko snažili 5 rokov. Dnes sú šťastnými rodičmi

Jana, ktorá sa 5 rokov snažila o dieťatko sa s nami podelí o svoj príbeh. Jej príbeh má šťastný koniec a jej posolstvo znie: Ženy, dajte tomu voľný priebeh a uvoľnite sa, dieťatko príde, keď to budete najmenej očakávať.

Jana mala 27 rokov keď sa z lásky vydala sa svoju životnú lásku, Igora. Na bábätko v tej dobe nijak zvlášť neponáhľali, Jana mala dobrú prácu, ktorá ju bavila a Igor, keďže je o 5 rokov mladší sa na dieťatko ešte necítil. Vzali sa, kúpili si byt, ktorý postupne zariaďovali a dali si na tom veľmi záležať. Ich obývačka vyhrala dizajnovú cenu v kategórii moderné obývačky s kuchyňou. Pracovali, cestovali po svete a užívali si jeden druhého.

Keď Jana dovŕšila 30 rokov začali sa jej biologické hodiny pomaly ozývať. V drogérií si čoraz viac všímala eko plienky a predstavovala si ako sa Igor vláči s desiatimi baleniami. Tá predstava jej prišla veľmi komická. Túto svoju túžbu (nie po tom, aby sa Igor vláčil s plienkami, ale túžbu po dieťatku) povedala Igorovi. Nenamietal, v podstate sa na to už tiež cítil pripravený a začali sa snažiť. Jana už bábätko naozaj veľmi chcela, preto keď sa im to spočiatku nedarilo bola veľmi sklamaná.

Ani nevie spočítať koľko negatívnych tehotenských testov a menštruácií preplakala. Vždy, na sebe videla nejaké tehotenské príznaky a vždy tak veľmi dúfala v pozitívny výsledok. Po roku neúspešného pokúšania sa o bábätko sa zverila s týmto problémom doktorke, obaja s Igorom navštívili lekárske vyšetrenia, ale výsledky boli vždy v poriadku. Obaja sú zdraví a proste to majú ešte skúšať, že vraj je normálne, že to niekedy chvíľku trvá.

Tak skúšali ďalšie dva roky, výsledok bol len kopy negatívnych tehotenských testov a hromady sĺz. Pokračovali vo vyšetreniach, ale obaja boli stále v poriadku.

V momente keď si Jana s Igorom povedali, že sú iné možnosti, že tomu dajú ešte rok a ak sa nevydarí nejaké dieťatko si adoptujú (na umelé oplodnenie s viacerých dôvodov ísť nechceli…) sa im pošťastilo. Hneď o mesiac sa na Janú z tehotenského testu usmiali dve čiarky. Jana tvrdí, že je to preto, že sa uvoľnili a dali všetkému voľný priebeh a odporúča to každej žene.