Zmenami proti stereotypu

Ráno sa zobúdzame stále v rovnakom byte. Potom chodíme rovnakou cestou do práce, ktorá sa nám stala rutinou. Po ceste domov sa zastavíme v tých istých obchodoch a keď sa vrátime naspäť, zapneme televíziu, aby sme dokola pozerali stále tie isté programy a seriály. Ak je to tak, znamená to, že sme podľahli stereotypu, ktorý môže pôsobiť dokonca ako choroba. Vtedy pomôže len jediný liek – zmena. Samozrejme, nie všetko sa dá zmeniť hneď. Dôležité je začať aspoň s niečím.

BEHANIE V PRÍRODE

Zmena životného štýlu

Určite ste to už niekedy počuli, napríklad od lekára. Vraj by sme mali zmeniť náš uponáhľaný životný štýl. Menej práce, viac oddychu. Menej stresu, viac pokoja. Menej času stráveného pred televíziou, viac pohybu a športu. Podobne je to so stravovaním. Menej vyprážaného mäsa, viac ovocia a zeleniny. Menej cukru, viac strukovín. A takto by sme mohli pokračovať donekonečna. Možno to znie až príliš triviálne, ale niečo na tom bude. Veď žiť zdravšie je azda tou najpozitívnejšou zmenou, akú môžeme dosiahnuť.

Zmena vzhľadu a postavy

So zmenou životného štýlu, často súvisí aj zmena vzhľadu. Je všeobecne známe, že k športovanou mnohých priviedla snaha schudnúť alebo mať atraktívnu vyšportovanú postavu. K zmenám svojho tela sa však dá dopracovať aj za pomoci špecializovaných lekárov. Nemáme však na mysli iba radikálne zmeny. Nie každý musí ísť hneď na plastickú chirurgiu do Francúzska. Pre menšiu zmenu, napríklad pre krajší úsmev, stačí navštíviť aj zubára v Bratislave. Nehovoriac o tom, že ak chceme zmeniť svoj imidž, vystačíme si aj so zmenou svojho šatníka. Dôležité je, aby sme sa po každej zmene cítili naozaj lepšie a spokojnejšie.

Zmeny v byte či dome

Aj vy bývate v domácnosti, kde sa toho už celé roky nič nezmenilo? V tom prípade je najvyšší čas na zmenu! Netreba sa hneď púšťať do radikálnej prestavby. Veľa spraví už zmena nábytku a interiéru. A keď nevieme, ako na to, tak si nechajme poradiť od bytových architektov alebo firiem, ktoré sa špecializujú na interiérové riešenia, ako napríklad Ekoma design. Občas skrátka treba zmeniť „kulisy“, ktoré nás obklopujú, zaručene nás to privedie na iné myšlienky. Veď nenadarmo sa hovorí, že zmena je život.