Pár tipov pre krásnu záhradu

Dom snov máte postavený, interiér zariadený, kávička pod altánkom chutí a záhrada sa zelená. Viete však ako sa o vašu záhradu starať, aby sa z nej nestala amazonská džungľa? Ak nie, nevadí, poradíme Vám!

Trávička zelená, to je moje potešenie

Krásny anglický trávnik na ktorý sa nielen krásne pozerá, ale ešte lepšie sa na ňom relaxuje, je niečo, čo si musíte zaslúžiť. Pravidelná starostlivosť je niečo, za čo sa vám trávnik zaručene odvďačí. Ako sa o neho teda starať?

  1. Určite vám veľmi pomôže, ak hneď na začiatku investujete do poriadnej kosačky, ktorá sa vám nepokazí po prvom mesiaci a zakaždým odvedie dobrú prácu.
  2. Odporúčame vám zaobstarať si aj krovinorez, ktorý je výborným pomocníkom na miestach, kde už kosačka nestačí
  3. Naučte sa v ktorom období je dobré hnojiť, kedy je vhodné zalievať a tiež kedy sa odporúča či neodporúča kosiť. Možno sa vám to nezdá na prvý pohľad dôležité, ale každý skúsený záhradkár vám povie, že na tom skutočne záleží a výrazne sa to odrazí na kvalite trávnika.

Záhradný domček nie je skladisko

Je dobré mať na záhradke nejaký domček, kde môžete uložiť všetko náradie, kosačky, hnojivá, skrátka všetko, čo potrebujete na záhradu. Dajte si však pozor, aby sa z toho nestalo skladisko, a neodkladali ste tam proste všetko možné aj nemožné. Ono to totiž veľmi láka. Napríklad: Prídete z túry celý špinavý a premočený, nechce sa vám to nosiť do domu, necháte to najprv uschnúť v záhradnom dome, s tým, že sa to odloží potom. Na to príde domov manžel a položí tam krabice od piva s tým, že sa to uloží potom… A podobne. Teda nie je veľmi prekvapivé, že sa na to ľahko zabudne a o pol roka budete hľadať turistickú obuv pod basou od piva. A po tom nikto netúži.

Starostlivosť o stromy a kríky

Ak máte na záhrade okrasné stromy a kríky je potrebné venovať určitú pravidelnú pozornosť aj im. V čom  teda spočíva starostlivosť o nich? K základným úkonom ako je zalievanie, hnojenie sa v prípade okrasných kríkov a stromov pridáva hlavne starostlivosť o ich estetickú stránku. Je dôležité hlavne ich zastrihávanie, vyžínanie, prerezávanie či pílenie.